ORMAN HAFTASI’NDA YEŞİLLENDİRMEYE DEVAM EDİYORUZ

ORMAN HAFTASI’NDA YEŞİLLENDİRMEYE DEVAM EDİYORUZ

Kulübümüzün bu sezon başında hayata geçirdiği Yeşillendiriyoruz projesi kapsamında ağaçlandırma çalışmalarımız devam ediyor. 15-25 Mart tarihleri arasında taraftarlarımız ve futbolseverlerin katkıları ile doğaya 5000 tohum topu daha ekiyoruz.

2020-21 sezonunda giydiğimiz yeşil renkteki alternatif formalarımızla iklim krizi ile mücadelede ağaçlandırmanın önemini vurgulamaya devam ederken Başakşehir Store’dan alınan her yeşil formayı doğada bir ağaca dönüştürmeyi de sürdürüyoruz.

Proje partnerimiz Ecording’in Orman Haftası’na da denk gelen ve 15-25 Mart arası Mersin’in Silifke bölgesinde 5 hektarlık alanda yapacağı ekim operasyonunda kulübümüz, forma alan taraftarlarımız ve futbolseverler adına Toros sediri ve Kızılçam tohumlarından oluşan 5000 adet daha tohum topu atışı gerçekleşecek.  Bununla birlikte sezon başından bu yana doğaya ektiğimiz tohumların sayısı 7.500 adete ulaşmış olacak. Tohum topu atışı sosyal mesafe şartlarına uygun olarak ve minimum kişi ile gerçekleşecek. Formasındaki QR kodunu taratıp sisteme kaydolan herkese operasyon sonrasında ekime dair video ve görseller sistem tarafından otomatik gönderilecek.

Son Haberler