İSTANBUL BAŞAKŞEHİR ESPOR

İSTANBUL BAŞAKŞEHİR ESPOR

İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü olarak Eylül 2018’den beri futbol sahalarının ardından sanal sahalarda bulunmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Futbolun gerçek ve sanal dünyalarını bir araya getirerek bu tutkuyu yeni nesillere taşımayı hedefliyoruz.

Yola çıktığımız vizyon ile hem ulusal hem de uluslararası düzeyde ilham vermek ve oyunun yeni kurallarını belirlemek amacıyla varlığımızı sürdürmeye devam edeceğiz.

ESPOR TAKIMIMIZ İKİNCİ KEZ PEL TÜRKİYE KUPASI ŞAMPİYONU

2018 yılından bu yana faaliyet gösteren ve rekabet ettiği branşta ülkemizde öncülük yapan FIFA Pro Clubs (11v11) espor takımımız mücadele ettiği Pro Elit Ligi’nin ikinci sezonunda Türkiye Kupası Şampiyonu oldu.

Kulübümüz henüz espor faaliyetlerine başlamadan önce 11v11 rekabetçi espor organizasyonlarında herhangi bir spor kulübü bulunmamaktaydı. 2018 Eylül ayı itibari ile bu organizasyonlarda mücadele edeceğini duyuran kulübümüz, ülkemiz espor sektörünün değişmesinde öncülük etti. Ardımızdan Süper Lig’de yer alan birçok kulübün de bu alana yönelmesi ile birlikte kurulan Pro Elit Lig, 2020-2021 Şubat ayında kendisinin üçüncü sezonunu tamamladı. Büyük maratonun ardından ligi 6.sırada tamamlayarak Avrupa Ligi’ne katılmaya hak kazanan takımımız ligin ardından düzenlenen Türkiye Kupası’nda mücadele etti. Bu turnuvanın ilk ve tek şampiyonu unvanı ile mücadele ettik. Grup aşamasını namağlup lider olarak tamamlamamızın ardından elemeleri de başarıyla geçtik ve finale adımızı yazdırdık. Finaldeki rakibimiz Sivasspor Espor’u 5-1 gibi net bir skor ile mağlup ederek kupayı kazanan taraf olduk. Kaptanlarımız Berke Ünel, Turhan Karamehmetoğlu, Ahmetcan Kara ve Efe Emre Yüksel önderliğinde 20 kişilik oyuncu grubumuz isimlerini espor tarihimizin ikinci kupasını kaldıran kadroya yazmış oldular.

Kulüp Hakkında

Espor Haberleri