İSTANBUL BAŞAKŞEHİR ESPOR

İSTANBUL BAŞAKŞEHİR ESPOR

Kulüp Hakkında

İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü olarak Eylül 2018’den beri futbol sahalarının ardından sanal sahalarda bulunmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Futbolun gerçek ve sanal dünyalarını bir araya getirerek bu tutkuyu yeni nesillere taşımayı hedefliyoruz.

Yola çıktığımız vizyon ile hem ulusal hem de uluslararası düzeyde ilham vermek ve oyunun yeni kurallarını belirlemek amacıyla varlığımızı sürdürmeye devam edeceğiz.

ESPOR TAKIMIMIZ PEL TÜRKİYE KUPASI ŞAMPİYONU

2018 yılından bu yana faaliyet gösteren ve rekabet ettiği branşta ülkemizde öncülük yapan FIFA Pro Clubs (11v11) espor takımımız mücadele ettiği Pro Elit Ligi’nin ikinci sezonunda Türkiye Kupası Şampiyonu oldu.

Kulübümüz henüz espor faaliyetlerine başlamadan önce 11v11 rekabetçi espor organizasyonlarında herhangi bir spor kulübü bulunmamaktaydı. 2018 Eylül ayı itibari ile bu organizasyonlarda mücadele edeceğini duyuran kulübümüz, ülkemiz espor sektörünün değişmesinde öncülük etti. Ardımızdan Süper Lig’de yer alan birçok kulübün de bu alana yönelmesi ile birlikte kurulan Pro Elit Lig, 2019-2020 sezonunda kendisinin ikinci dönemini tamamladı. Büyük maratonun ardından ligi 6.sırada tamamlayarak Avrupa Ligi’ne katılmaya hak kazanan takımımız ligin ardından düzenlenen Türkiye Kupası’nda mücadele etti. Grup aşamasını namağlup lider olarak tamamlamamızın ardından elemeleri de başarıyla geçtik ve finale adımızı yazdırdık. Finaldeki rakibimiz 1907 Fenerbahçe Espor’u normal skoru 1-1 biten müsabakada penaltılar sonucunda mağlup ederek kupayı kazanan taraf olduk. Kaptanlarımız Berke Ünel, Turhan Karamehmetoğlu, Ahmetcan Kara ve Efe Emre Yüksel önderliğinde 23 kişilik oyuncu grubumuz isimlerini espor tarihimizin ilk kupasını kaldıran kadroya yazmış oldular.

Böylece 26 Temmuz 2020 tarihinde futbolda kazandığımız lig şampiyonluğu kupasının yanısıra esporda da kulüp tarihimizin ilk kupasını kazanmış olduk.

PEL TÜRKİYE KUPASI ŞAMPİYONLUK MAÇI

Kulüp Hakkında