BAŞKANIN MESAJI

Başkanın Mesajı 01

Kıymetli futbolseverler,

İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü olarak 9. sezonumuzda 7. kez Avrupa kupalarında mücadele etmenin mutluluğunu ve haklı gururunu yaşıyoruz. Bu tablo bizim için en az Süper Lig’de yaşadığımız şampiyonluk kadar değerli. Süper Lig’de üst sıralar için her zaman istikrarımızı koruyoruz. Bu sezon da ligde zirve için varlığımızı sonuna kadar hissettireceğimize inanıyorum.  

Son 5 sezonda Avrupa kupalarında topladığımız puanlar sayesinde hem ön elemelerde seri başı olarak yer aldık hem de grup kuralarına birinci torbadan katıldık. Bu avantajımızı da kullanarak, grup aşamasında yepyeni bir hikâye yazdık ve gruptan çıkmayı dördüncü maçlarda, gol yemeden garantiledik. Dokuzuncu sezonumuzda 50. Avrupa maçımıza çıkmanın heyecanını yaşayacağız. Bu platformu önemsiyoruz ve önceki yıllarda olduğu gibi, ülke puanına katkı vermeye devam ediyoruz.

Her Avrupa maçımızda taraftarların bize olan desteğini gerek sosyal medyada gerekse gittiğimiz ülkelerde hissediyoruz. DNA'mızda Avrupa Kupaları var ve Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek için var gücümüzle mücadele ediyoruz.

Göksel Gümüşdağ