BAŞKANIN MESAJI

Başkanın Mesajı 01

Başakşehir Futbol Kulübü 2014 yılında kuruldu. Sayıları az olsa da, inançları çok olan vefakar taraftarıyla, birbirine kenetlenmiş, başarıya inanmış yöneticileriyle yola çıktı. Kurulduğumuz gün bir sloganımız vardı.

Zor diye bir şey yoktur. İmkansız zaman alır.

Bu sloganı kulübümüzün her yerine yazdık. Bizim dışımızda herkesin, bu takımın şampiyon olması imkansız demelerine rağmen, 5 yıldır kıyısına kadar gelip ulaşamamıza rağmen, inancımızı hiç yitirmedik, hiç vazgeçmedik ve nihayet amacımıza ulaştık.

Bugün, bir kez daha söylemek isteriz ki, imkansız diye bir şey yoktur. Birisi size bir şeyi yapamazsın derse, o’na inanmayın.

Bu tarihi güne 6 yıl gibi kısa bir sürede eriştiğimiz için çok mutluyum. Bu yolu birlikte yürüdüğümüz çok değerli çalışma arkadaşlarımın her birine minnettarım. Bize inanan herkese teşekkürlerimi sunuyorum.

Bugüne kadar formamızı giyen tüm oyuncularımızla, tüm çalışanlarımız ve vefakar taraftarlarımızla oluşturduğumuz “kolej takımı” ruhumuzdan hiçbir şart altında ödün vermediğimiz için gururluyum. Biz, bu mutlu sona bu takım ruhu sayesinde kavuştuk. Polemiklere girerek, kışkırtarak, provoke ederek değil, çok çalışarak, inanarak ve birlik olarak kazandık.

Bir avuç taraftarımızın her maçta haykırdığı gibi, çok olanlar değil, inananlar olarak kazandık.

Bu sezon normal bir sezon değildi. Korona, şüphesiz hayatın seyrini değiştirdi, ama aynı zamanda bize çok önemli bir şeyi hatırlattı. Sağlık, her şeyden önemli.

Bize ilk yıllarımızda destek veren sponsorlarımızdan birinin başında, bugün tüm Türkiye’nin sevdiği, saygı gösterdiği Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca vardı. Bu süreçte gösterdiği büyük çaba ve özveriyi hayranlıkla izledik.

İşte bu yüzden, “ilk şampiyonluğumuzu sağlık sektörünün her kademesindeki kahramanlarımıza hediye ediyoruz. Türkiye’nin gerçek şampiyonlarına“

Bu sene, bu olağanüstü sürecin gereği, ligler ilk kez Temmuz ayında bitiyor. Kaderin bir cilvesi olarak, Başakşehir Futbol Kulübü’nün stadının açılış tarihi, 2019 / 2020 sezonunun kapanış maçına denk düşüyor. Bu tarih bizim için fevkalade önemli bir tarih.

26 Temmuz 2014 gecesi, bundan tam 6 sene evvel, burada çok özel bir konuğumuz vardı. Bu stat kapılarını ilk kez açarken 12 Numaralı formamızı giyerek açılış maçımızda bizi onurlandırma letafetini gösteren, imkansız denilen her şeyin üzerine inançla yürümemiz için bize ilham veren Sayın Cumhurbaşkanımıza o gece şampiyonluk sözü vermiştik. 6 yıl sonra bu sözü tutabileceğimiz için ayrıca mutluyuz, gururluyuz.

Herkesin bilmesini isterim ki, bu 1 kerelik bir şampiyonluk olmayacak. Başakşehir Futbol Kulubü bundan sonra da şampiyonluğun en büyük adaylarından biri olmaya devam edecektir. Her sezon… Sonuna kadar… Var gücümüzle…

Herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Ve tüm Türkiye’ye bir kez daha hatırlatmak istiyorum. İmkansız diye bir şey yoktur.

Başakşehir… TÜRKİYE’NİN YENİ ŞAMPİYONUDUR.

Göksel Gümüşdağ