Manchester United Maçı Basın Toplantısı

Manchester United Maçı Basın Toplantısı

Teknik direktörümüz Okan Buruk ve futbolcumuz Martin Skrtel, Şampiyonlar Ligi’nde yarın oynayacağımız Manchester United maçı öncesinde gerçekleştirilen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

“Strateji olarak konuşmadık ama biz ve analiz ekibimiz rakibimize karşı ne yapacağımızı ve neleri yaptığımızda başarılı olacağımızı bugün oyuncularımıza anlattık. Hem bizim hem de oyuncularımızın çok yakından tanıdığı bir takım var çok yakından tanıdığı oyuncular var”

‘En büyük hayalim de ikinci şampiyonluğu yaşamak’

“Şu andaki en büyük motivasyon kaynağımız Şampiyonlar Ligi’nde oynamak. Dünyanın en iyi takımlarına karşı en iyi oyuncularına karşı oynamak çok iyi bir motivasyon. Şu andaki en büyük hayalim de ikinci şampiyonluğu yaşamak. Bunun için hem ligde hem de Avrupa’da mücadele ediyoruz. Oyun olarak iyi başladığımız Avrupa arenasına puan alarak devam etmek istiyoruz. 4 maçta en fazla puan alıp en azından Avrupa Ligi’nde yolumuza devam etmek için uğraşacağız.”

“Manchester takımı 4-2-3-1 dizilimiyle oynayan bir takımdı. Son haftalarda 4-3-1-2’yi denediler. Leipzig maçı Paris maçı ve lig maçında bu dizilişle oynadılar. Ben yine dizilişin değişeceğini düşünüyorum. Çok kaliteli oyuncuları var. Biz kendi oyunumuzu oynayacağız.”

“Bu arada oyuncularımın durumuyla ilgili de bilgi vereceğim. Crivelli’nin bir sakatlığı oldu. Demba Ba’nın da ufak bir sakatlığı vardı. Onun durumuna göre yarın nasıl bir taktikle oynayacağımızın kararını vereceğiz.”

“BU KEZ GOL ATMALIYIZ”

Manchester United’a karşı kendi oyunlarını oynamaları gerektiğini dile getiren Martin Skrtel, “Manchester United ile zor bir maç oynayacağız. İngiltere’nin ve grubun en önemli takımıyla oynuyoruz. Kendi oyunumuzu ortaya koyarsak başarılı olabiliriz. İki maçta gol yollarında etkili olamadık ama bu kez gol atmalıyız. En iyi sonuç için mücadele edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Takımının kazanmasının, kendisinin gol atmasından daha önemli olduğuna vurgu yapan Slovak oyuncumuz, “Önemli olan benim gol atmam değil, takımın kazanması. Duran toplar benim için tabii ki bir şans. Bireysel performanstan daha önemlisi takım olarak iyi oynamak.” dedi.

Haberin Fotoğrafları

Son Haberler