KULÜBÜMÜZDEN GERİ DÖNÜŞTÜRÜLMÜŞ FORMA!

KULÜBÜMÜZDEN GERİ DÖNÜŞTÜRÜLMÜŞ FORMA!

İki sezondur doğanın yanında duran çalışmalarının devamı niteliğinde olan kulübümüz İstanbul Başakşehir’in 2022-23 sezonu alternatif forması, gri rengi ile geri dönüşüme dikkat çekecek. Özel dijital tasarımı ve grinin yanında kulübün ana renklerinden turuncu ve lacivert detayları da barındıran formanın kumaşı ise %100 geri dönüştürülmüş plastik materyalden oluşuyor.
 
İki sezondur Küresel Amaçlar ile uyum içerisinde yürüttüğü iklim eylemi alanındaki çalışmaları ile beğeni toplayan kulübümüz İstanbul Başakşehir, bu alandaki mesajlarını alternatif formasına taşımaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda forma ve teknik ekipmanları için Joma ile anlaşan kulübümüz, turuncu ve lacivert formasının akabinde #GeriDönüştür sloganı ile 2022-23 sezonu alternatif formasını görücüye çıkardı. %100 geri dönüştürülmüş plastikten üretilen formanın gri, turuncu ve lacivert renkleri barındıran özel dijital tasarımı, formanın arka kısmında yer alan geri dönüşüm işareti ile tamamlanıyor. Bir adet gri forma içerisinde yaklaşık 18-20 adet PET şişedeki plastik oranına denk gelen geri dönüştürülmüş materyal yer alıyor. Bu şekilde doğada bozulması yüzlerce yıl süren plastik materyalin doğadaki oranı azaltılırken, aynı zamanda polyester gibi sentetik kumaşların üretimindeki karbon emisyonu da düşürülerek iklim eylemine pozitif bir katkı sağlanıyor.
Joma’nın Eco-Championship ismini verdiği özel koleksyonu çatısı altında yer alan Medipol Başakşehir’in 2022-23 sezonu tüm formalarının yanı sıra, kamp ve antrenman ürünleri de yine geri dönüştürülmüş materyalden üretiliyor.
 
Kulübümüz, Joma ile ikonik turuncu renkli iç saha formasını farklı dokunuşlarla devam ettiriyor. Turuncu formayı özel kılan detaylardan bir tanesi de kullanılan kumaşın türü. Detaylarda neon turuncunun vurgulandığı runner supreme kumaş, performansı arttırmaya yönelik teknolojilerle üretilmiş üst seviye esneklik sağlıyor. Lacivert forma ise kendinden jakar desenli özel kumaşı ve silindir baskı tekniği ile birleştirilmiş tasarımı ile yeni bir deplasman forması.
 
Kulübümüz, 2022-23 sezonunda geri dönüşüm teması etrafında vermeyi planladığı mesajlar ile taraftarların ve tüm futbolseverleri bu konuda bilgilendirme misyonunu üstlenmeyi planlıyor.

Haberin Fotoğrafları

Son Haberler