KULÜBÜMÜZ PROFESYONEL FUTBOL YÖNETİMİ EĞİTİMİ İLK FARK YARATMAYA DEVAM EDİYOR!

KULÜBÜMÜZ PROFESYONEL FUTBOL YÖNETİMİ EĞİTİMİ İLK FARK YARATMAYA DEVAM EDİYOR!

Bu sezon 4. kez tamamladığımız Profesyonel Futbol Yönetimi Sertifika Programımız, öne çıkan rakamları ve sektöre kazandırdığımız kaliteli insan kaynağı ile dikkat çekiyor. 
Bu yıl 10. yaşını kutlayan kulübümüzün yenilikçi futbol yönetimi anlayışı ile yola çıkarak futbolun gelecekteki liderlerini ve yöneticilerini yetiştirmeyi amaçladığı eğitim programımız, geçtiğimiz günlerde 4. mezunlarını verdi.  Bir Süper Lig kulübünün kendi bünyesinde organize ettiği ilk ve tek futbol eğitimi olma özelliği ile öne çıkan program, katılımcılara paha biçilemez bir eğitim süreci sunuyor.
Rakamlar Gurur Veriyor
Geçtiğimiz 4 senenin sonunda Türkiye ve Dünya’nın saygın futbol ve spor ekosistemlerinde çalışan bir mezun havuzunun da oluştuğu eğitim programımızın rakamları dikkat çekiyor. Hollanda, Polonya, Amerika, Almanya gibi farklı kıtalardan ve ülkelerden, İstanbul, Ankara, Trabzon, Konya, İzmir, Eskişehir, Mersin, Kars gibi Türkiye’nin çok farklı bölgelerinden, yaklaşık yüzde 25’i kadın, toplamda 126 mezunumuz bulunuyor. Programa yapılan toplam başvuru sayısı 1000’i geçerken, 140 saati bulan canlı ders anlatımlarının yanı sıra, program sırası ve sonrasında da ek oturumlar, network buluşmaları ve birlikte maç izleme gibi etkinlikler ile mezunlarımızın kulübümüz ile etkileşimde kalmalarını sağlıyoruz. Mezunlarımız arasında faal ve eski futbolcular, mevcut futbol ve spor yöneticileri, hukukçular, antrenörler, öğrenciler, akademisyenler, iletişim ve pazarlama, veri gibi farklı tabanlarda uzmanlığı olup farklı sektörlerde yer alırken futbol ve sporun içerisinde yer almaya başlayanlar da yer alıyor. İngilizce başta olmak üzere, Almanca, Fransızca, İtalyanca, Flemenkçe, Rusça, Arapça, İspanyolca, Portekizce ve hatta Katalanca gibi çok farklı dilleri konuşabilen mezunlarımız, programın bir sonucu olan yerli ve küresel network içerisinde kendilerini sürekli geliştirmeye devam ediyorlar.
Kadın Katılımcıların Oranı Sürekli Artıyor
Genel katılımcı profili içerisinde çeşitliliğin vurgulandığı programın sosyal rolüne de içeriği kadar önem arz ediyoruz. Her 4 katılımcıdan 1 tanesinin kadın olması ve bu sayının her yıl artan bir grafik göstermesi bizi mutlu ediyor. Farklı ülke ve şehirlere dağılmış coğrafi çeşitlilik de fırsart eşitliğinin yaratılması ve Herkes İçin Futbol vurgusunu pekiştiriyor.
Vizyon ve hedeflerin en önemli parçasının eğitim olduğuna inanan kulübümüz, kendi profesyonelleri tarafından hazırlanıp sunulan içeriklerin yanı sıra, konuk konuşmacılar, bonus oturumlar ve network etkinlikleri ile katılımcılarını bilgi, deneyim ve network temeline dayanan paha biçilemez bir sürece dahil ediyor. Her yıl, sektördeki ihtiyaçlara yanıt verebilecek şekilde farklı modüllerde yeni başlık ve konuşmacıların eklenmesi ile beraber zenginleşen ve endüstrinin ihtiyaçları doğrultusunda gelişen eğitim programımız, katılımcıların, futbol endüstrisini yerel ve global ölçeklerde en güncel veri ve bilgilerle tanımasına imkân sunuyor.


Küresel Amaçlar ile Ortak Çalışma
Sosyal çalışmaları ile öne çıkan kulübümüz Herkes için Futbol ve Adil Oyun ilkelerine ek olarak, aynı zamanda Küresel Amaçlar’dan Eşitsizliklerin Azaltılması, Cinsiyet Eşitliği ve Kaliteli Eğitim hedefleri çerçevesinde bu programı katılımcılarına ücretsiz olarak sunmaya devam etmektedir. Herkes için Futbol felsefesi ile hem sahada hem da saha dışındaki çeşitliliğe her zaman vurgu yapan kulübümüzde, eğitim programımız da her türlü ayrımcılığa karşı ve tam bir kapsayıcılık ilkesi ile yer alıyor.

Başkanımız Göksel Gümüşdağ, 4 yılın sonunda eğitim programımızın geldiği noktadan memnuniyetini dile getirdi: 
“Takımımızın bu kadar önemli ancak özellikle Türkiye’de bu kadar az ehemmiyete sahip bir konuyu sahiplenmesi ve elde ettiğimiz sonuçlar bizi gururlandırıyor. Bugün Türkiye’nin saygın futbol ve spor organizasyonlarında, akademilerindeki mezunlarımızın yanı sıra, Amerika Kadın Futbol Ligi takımında dahi mezunumuzun olması bizim için inanılmaz bir mutluluk. Bugün Türkiye’nin çok saygın üniversitelerinin kütüphanelerinde RAMS Başakşehir örneği ele alınarak yazılmış bir yönetim tezi mevcut. Emeği geçen arkadaşlarımı ve tüm mezunlarımızı yeniden kutluyorum.”

Son Haberler