HOŞ GELDİN EMRE BELÖZOĞLU

HOŞ GELDİN EMRE BELÖZOĞLU

Kulübümüz, teknik direktör Emre Belözoğlu ile 2022-2023 sezonu sonuna dek sözleşme imzaladı. İmza töreninde konuşan başkanımız Göksel Gümüşdağ, “Sözlerime Aykut Kocaman'a teşekkür ederek başlamak istiyorum. Kendisiyle uzun yıllardır tanışırdık ancak insanlar çalıştıkça birbirini daha iyi tanıyorlar. İyi ki çalışmışım dediğim bir teknik direktör. Başakşehir ailesine büyük emekleri oldu. Şahsım ve yönetim kurulu adına bundan sonraki futbol kariyerinde başarılar diliyoruz. Bugünün anlamı Emre Belözoğlu kardeşimiz. Yolda gelirken aklımda şöyle bir hatıralar canlandı 6 yıl evvel, 2015’te takımımıza imza atmaya geldiğinde kendisine bizden bir teklif gitti. Kendisi de seve seve buraya gelmek istediğini söyledi. O gün Emre Belözoğlu futbolu bırakmalı diyorlardı. Kendisiyle konuştuğumuz sohbeti unutmam, sen Türk futbolunun gelmiş geçmiş en büyük oyuncususun burada da çok güzel anılar ekleyerek ikinci kez A milli takıma kaptan olarak çağrılırsın, 100 milli yaparsın inşallah öyle vedalaşırsın demiştim. Kendisi de çok inandı gayret etti, burada 4 yıl takım kaptanlığıyla Başakşehir gelişiminde çok büyük katkısı olan her zaman Başakşehir ailesine büyük değer kattı. Arkasında Fenerbahçe’ye gidip futbol hayatını onur ve şerefle sonlandırdı. Allah bize böyle güzel bir nasip etti. Benim kardeşimdir aynı zamanda. Takımın teknik direktörü olarak başında, futbolculuğunun üzerinde daha büyük başarılar elde edeceğin inanıyorum. Evinde, ailesinin içerisinde, ekibiyle vizyonuyla inanıyorum ki aynı futbolculuğundaki son dönemindeki gibi burada da çok önemli başarılar yaşatacak. Buradan çok daha iyi yerler nasip olacak inşallah. Kendisine başarılar diliyorum. 2023’e kadar minimum bir sözleşme imzaladık. İnşallah uzun yıllar Başakşehir’e ve Türk futboluna katkılar sağlar. Emre hocamıza inanıyoruz. Futbolcuyken büyük başarılara imza attı, futbolcuyken bireysel, şimdi yönetmek daha zor. İnanıyorum ki gelecekte Türkiye’nin en iyi hocası olacaksın. Bizim şampiyon olmamızda Emre Hoca’nın büyük desteği var. 6-7 yıl sürekli Avrupa’yı zorlayan bir takım gayretiyle oluyor, bir yılda şampiyonluk gelmiyor. O 4 yılın da şampiyonlukta çok büyük emeği olmuştur” dedi.

Kariyerinde Medipol Başakşehir’in özel bir yeri olduğunu belirten Emre Belözoğlu, “Kariyerimin herkes tarafından sonlandığını düşünüldüğü dönemde, 35 yaşında buraya geldiğimde futbolu bırakmayı da düşünüyordum ama 4 sene sonrasında Fenerbahçe’ye transfer oldum, 40 yaşımda A milli takımda oynayacak kadar motive olmamda yegane sebep burada olmaktı, burada gösterilen seviydi. Burada olmak mutluluk ve gurur verici, hayatımda unutmayacağım anlardan birini yaşıyorum. Futbolun içinde kalma isteğimi hepiniz biliyorsunuz. Futboldan sonra da en büyük hayalim bu ülkenin yetiştirmiş olduğu en büyük teknik adamlardan biri olmak. Bu ailenin içerisinde teknik adam olarak resmi sözleşmeye imza atma benim için mükemmel bir duygu. Hayatta başarılar da başarısızlıklarda var, bunu iradeniz şekillendirir ama hepsi nasiptir. Kulübün gelişimde sayın başkanımızın söylediği gibi benim de katkım oldu. Başakşehir çıtayı çok yükseğe çekti. Şampiyonluğu Okan Hoca ile yaşadı, Abdullah Hoca’nın inşa ettiği Okan Hoca’nın devam ettirdiği zorlu bir görev beni bekliyor. Aykut Kocaman gibi çok değerli futbolculuğuna ve teknik adamlığına şahit olduğum benim için çok değerli bir insandan bu görevi devralıyorum. Belki insanların kafasında diğer takımlar gibi ligi ilk 10’da bitirmek gibi hedefler olabilir ama ben Başakşehir Ailesi’nin her daim ligin ilk 3-4’ünde hedef koyduğunu bildiğimden burada hedefimiz yine üstlere oynamak. Allah nasip ederse Okan Ağabey’e nasip olanı, futbolculuğumda yaşayamadığımı teknik adam olarak yaşamak. Ben burada kulübün genlerine hakim olan biri olarak bunu çok iyi biliyorum. Burada başarı istenir, arzulanır o yüzden camianın benden istediğini biliyorum. Elimden geldiğince bunun için mücadele edeceğim.

Türkiye’de pro lisans konusu çok fazla konuşuluyor. Özellikle ben hoca olmaya karar verdikten sonra daha çok konuşulmaya başlandı. Herhalde bir yerlere temas ettik. Ben futbol oynarken bir çok oyuncunun yapmadığı aslında sadece TFF bu hakkı profesyonel futbolculara tanımıyor. Avrupa’da oynayan bir çok futbolcu futbol oynarken teknik adamlık lisansı eğitimleri alabiliyorlar.  Ne yazı ki benim ülkemde futbolu geç bırakmak dezavantaj oluşturuyor. Benim elimde A lisansım var, TFF’nin getirdiği belirli kurallar var. Onu doldurmak adına çok kısa bir sürem kaldı. O süre tamamlanınca pro lisans kursuna yazılacağım. Pro lisans kursuna girince pro lisanslı hoca olarak görülüyorsunuz. Futbolcuyken son 6-7 yılımda hep teknik adam olarak baktım oyuna. Yine aynı motivasyonla devam edeceğim. Futbolculuktan çok daha zor mesleğe geçtim, bunun tecrübe etmem gereken gerçekleri var. Bir an önce sahaya konsantre olup lisans problemini aşacağımız ekibimizde isimler mutlaka olacak. Kimler olacağını daha sonra söyleriz. Evet pro lisansım yok ama Türkiye’de pro lisansı olmayan teknik adamlar da var. Biz de bu yoldan başlangıç yaptık lisansı bir şekilde alacağız. Başakşehir Ailesi’nin hedeflerine uygun bir oyun oynatırız benim gönlümdeki bu.

Futbola bakışımı sorarsanız Medipol Başakşehir’in hedefleriyle örtüşüyor. Her maçı kazanmak için oynayacak, elimden geldiğince bunu takıma anlatmaya çalışacağım. Teknik adamlık benim için yeni bir başlangıç. Fena bir futbolcu değildim ama teknik adamlık adına kendimi geliştirmek istiyorum. Futbolu çok iyi bilebilirsiniz ama onu anlatmak başka bir yetenek. Oynamak istediğiniz oyunu oyunculara anlatmak başka yetenek. Ben de bunda başarılı olacağıma inanıyorum. Güçlü bir kadro olduğunu düşünüyorum. Aykut Hocamızla dün bir görüşme yaptım, elimde çok iyi bir kadro var. Çok daha büyük hedeflere oynayabilecek bir takım. Şu anki konumu düzelttikten sonra hedefimiz net şekilde üst sıralara oynamak. Pozitif, ofansif bir oyun oynatmak istiyorum. Teklifler oldu, son güne kadar çok ciddi teklifler oldu. Burada benim adıma öncelikle sayın başkanın varlığı, ağabey-kardeş ilişkimiz her şeyin ötesinde, onun bir sözüne bakıyordu. Aynı zamanda bu ailenin içinde olmak Başakşehir Kulübü’nü tanımam etkenlerden bir tanesiydi. İnşallah her iki taraf için de hayırlı olur” ifadesini kullandı.

Haberin Fotoğrafları

Son Haberler