FUTBOL İÇİN GERİ DÖNÜŞTÜR

FUTBOL İÇİN GERİ DÖNÜŞTÜR

2022-23 sezonu boyunca yürüttüğümüz #GeriDönüştür kampanyası kapsamında Profesyonel Futbol Yönetimi Sertifika Programı mezunlarımızın gönüllü iş birliği ve emekleri ile Futboliçin #GeriDönüştür rehberini hazırladık ve tüm futbol severlerin faydalanması için erişime açtık. Bu bilgilendirici doküman ile futbol taraftarlarını maç günleri stadyumlarda ve maç günleri dışında tüketilen plastik ve plastik içerikli materyaller ile bunların sorumlu tüketimi konusunda bilgilendirmeyi amaçladık.

Futbol için #GeriDönüştür, uzun süredir sürdürülebilirlik başlığında sosyal projeler yürüten kulübümüzün, eğitim ve çevre ana başlıklarındaki çalışmalarını ilk kez bir araya getirdiği bir proje oldu. Ortak bir problemden bahseden ve ortak aksiyonların alınmasını teşvik ettiğimiz rehberde Rekabet yok, iş birliği var yaklaşımı dokümanın hazırlanmasından dağıtımına kadar tüm süreçlerde önemle vurgulandı.

Futbol için #GeriDönüştür rehberi içerisinde sürdürülebilirlikten döngüsel ekonomiye, geri dönüşümden tüm bunların futbol ile ilişkisine dair genel başlıklarda bilgilendirmeler yer alırken, detaylarda ise kulübümüzün bu konudaki çalışmalarına yer verdik. Rehber içerisinde aynı zamanda plastik, stadyumlarda plastik tüketimi ve plastik içeren materyallerle ilgili farkındalık yaratmaya yönelik birçok çarpıcı rakam da yer alıyor.

Rehberin tamamına erişmek için İNDİREBİLİRSİNİZ!